Słoneczny Brzeg – przewodnik turystyczny

Słoneczny Brzeg (bułg. Слънчев бряг, Słynczew Briag) to słynny kurort bułgarski nad Morzem Czarnym w gminie Nesebyr, zlokalizowany około 35 kilometrów na północ od stolicy regionu – Burgas.

Słoneczny Brzeg to największy i najpopularniejszy kurort w Bułgarii. W miasteczku tym znajduje się ponad 500 hoteli i około 400 restauracji.

Bulgaria-Sunny Beach-07.jpg
By www.vacacionesbulgaria.comСобствена творба, GFDL, Link

Słoneczny Brzeg – Las Vegas Europy Wschodniej

Słoneczny Brzeg jest nazywany niekiedy Las Vegas tej części Europy, choć ja wolę inne porównanie – a mianowicie Lloret de Mar Europy Wschodniej. Miejscowość ta jest rajem zwłaszcza dla tych wszystkich, którzy wypoczynek lubią łączyć z zabawą w dyskotece, tańcami i imprezami do białego rana. Słoneczny Brzeg to bez wątpienia najbardziej tętniący życiem kurort nad Morzem Czarnym. Angielska nazwa Słonecznego Brzegu to Sunny Beach.

Położenie

Słoneczny Brzeg od północy graniczy z kurortem Święty Włas (Sweti Włas), a od południa z miastem z Nesebyr. Od stolicy regionu – Burgas – dzieli go około 40 km. Natomiast leżąca na północ  Warna – inny duży bułgarski ośrodek miejski nad Morzem Czarnym – jest oddalona od Słonecznego Brzegu o około 90 kilometrów.

Powstanie Słonecznego Brzegu

Budowa miasta rozpoczęła się stosunkowo niedawno, bowiem w roku 1958. Decyzją władz komunistycznych Kurort został  wybudowany w najbliższych okolicach Nesebyra w miejscu, gdzie w czasach starożytnych i w średniowieczu znajdowały się studnie zaopatrujące tę osadę w wodę.