Sarafowo – przewodnik turystyczny

Sarafowo to niewielka miejscowość na przedmieściach Burgas. Miasteczko położone jest bezpośrednio nad Morzem Czarnym. Turystycznego znaczenia nabiera wraz ze zwiększającym się ruchem turystycznym na znajdującym się w Sarafowie lotnisku Burgas – Sarafowo.

 

Dzięki swojemu położeniu w pobliżu lotniska bodburgaskie Sarafowo stało się dla wielu podróżujących do i z Bułgarii drogą powietrzną miejscem krótkiego 1-2 dniowego pobytu tuż po przylocie lub przed odlotem. Odległość od portu lotniczego do centrum Sarafowa wynosi mniej niż 1 km, więc nocleg w tej miejscowości jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, których loty odbywają się późnym wieczorem lub wczesnym rankiem.

Sarafowo, dzięki wygodnemu połączeniu autobusowemu z Burgas (na trasie Burgas Dworzec Południowy – Lotnisko – Sarafowo kursują burgaskie autobusy miejskie) Sarafowo jest też wygodną bazą wypadową do zwiedzania Burgasu.

Samo miasteczko nie jest – zwłaszcza w porównaniu z innymi miejscowościami na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego – szczególnie atrakcyjne pod względem turystycznym. Jest tu jednak plaża, niewielki port jachtowy, sporo hoteli, apartamentów do wynajęcia, barów i restauracji. Zdarzają się więc także osoby, które w Sarafowie spędzają większą część swoich urlopów.

 

Lotnisko Burgas - Sarafowo

Lotnisko Burgas – Sarafowo znajduje się niecały 1 kilometr od centrum Sarafowa.

 

Autobus Sarafowo - Lotnisko Burgas

Na trasie Sarafowo – Lotnisko – Burgas (dworzec południowy) kursuje autobus miejski – linia 15

Plaża Sarafowo

Widok na Burgas z plaży w Sarafowie

port Sarafowo

Port jachtowy w Sarafowie

Centrum Sarafowa

Centrum Sarafowa

Plaża w Sarafowie

Plaża w Sarafowie

Cerkiew w Sarafowie

Cerkiew prawosławna w Sarafowie